Plan

 1. budynek mieszkalny – istniejący
 2. budynek mieszkalny – istniejący zakończony w 2015
 3. fitness i bawialnia – realizacja 2016
 4. basen kryty – realizacja 2016
 5. baseny otwarte – realizacja 2016
 6. budynek mieszkalny – realizacja 2017
 7. budynek mieszkalny – realizacja 2017
 8. budynek mieszkalny – realizacja 2018
 9. plac zabaw
 10. ogródek grillowy
 11. rowerownia – istniejąca

Spokój i bezpieczeństwo. Ogromnym atutem osiedla jest jego lokalizacja – z dala od zatłoczonych kurortów i hałaśliwych deptaków. Dzieci bawią się i wypoczywają w spokojnej, cichej okolicy, wśród przyrody, a piękna piaszczysta plaża znajduje się zaledwie 500 m. od apartamentów.
Wewnętrzny plac między budynkami przeznaczony jest do odpoczynku i rekreacji. Ruch samochodowy odbywa się wyłącznie po drogach okalających osiedle. Cały kompleks Feniks jest chroniony.

Raj dla dzieci


Kompleks Feniks to miejsce zaprojektowane z myślą o rodzinach, gdzie spełniają się dziecięce marzenia.

 • Podgrzewany brodzik o powierzchni 170 mkw. jest jedną z ulubionych atrakcji młodszych i starszych dzieci. Brodzik przeznaczony jest dla dzieci w różnym wieku, dlatego ma regulowaną głębokość od 20 do 40 cm.
 • Plac zabaw wysypany jest morskim piaskiem. W jego centrum stoi pokaźny domek piratów. Najmłodsi znajdą tam również swoje ulubione sprzęty, jak huśtawki, karuzela i piaskownica.
 • Całoroczna bawialnia połączona jest z salą fitness – obydwa pomieszczenia dzieli tylko szklana ściana, dzięki czemu ćwiczący rodzice widzą swoje dzieci. Zdecydowanym atutem bawialni jest duża przestrzeń do zabawy oraz sprzęty i zabawki dla dzieci w różnym wieku. Najmłodsi najchętniej spędzają czas w jednym z basenów z piłkami albo przestronnym domku do zabaw, w którym jednocześnie mieści się kilkoro maluchów. Przedszkolaki zwykle wybierają tzw. małpi gaj, gdzie mogą się wspinać, pokonywać przeszkody albo zjeżdżać prosto do basenu z kulkami

Aktywny wypoczynek

 • Jazda na rowerze to prawdziwa atrakcja dla całej rodziny. Wokół kompleksu Feniks – wzdłuż morza, przez lasy, parki i nadmorskie miejscowości – biegną liczne trasy rowerowe. W sąsiedztwie osiedla znajduje się również Ekopark Wschodni, gdzie występuje wiele niespotykanych okazów ptaków i gatunków roślin.
 • Siłownia o powierzchni 105 mkw. to miejsce dla aktywnych mieszkańców osiedla oraz gości. Znajdują się tutaj m.in.: dwa rowery, wioślarz, dwa orbitreki, dwie bieżnie, atlas do ćwiczenia różnych partii ciała, ławeczka treningowa oraz hantle o różnej wadze i ciężary.

Relaks na wyciągnięcie ręki

 • Basen kryty działa przez cały rok i otwarty jest codziennie od godz. 10 do godz. 22. Wieczorami, z powodu zmieniających się kolorów świateł – na terenie basenu robi się bardzo nastrojowo.
 • Jacuzzi znajduję się przy basenie krytym – tutaj każdy może zrelaksować się, zażywając wodnego masażu.
 • Sucha sauna znajduje się na antresoli przy basenie.
 • Zadaszony ogródek grillowy z pełną infrastrukturą – wspaniałe miejsce do rozmów i wypoczynku po dniu pełnym atrakcji – powstaje na placu między budynkami i zacznie działać już wczesną wiosną 2018 r.