Dzielnica Podczele

Podczele jest nadmorską dzielnicą Kołobrzegu usytuowaną wśród bukowych lasów, malowniczego rezerwatu przyrody (Ekopark Wschodni) i szerokiej, piaszczystej plaży. Od centrum miasta dzieli ją zaledwie 7 km, które można pokonać, jadąc kilka minut samochodem albo spacerując brzegiem morza. Można skorzystać również z autobusu miejskiego, który kursuje przez cały dzień i z duża częstotliwością, a jego przystanek znajduje się na przeciwko osiedla Feniks.

Chociaż z roku na rok Podczele odkrywane jest przez coraz większą liczbę turystów, to dzielnica nadal zachowuje swój ekologiczny charakter – z dala od zatłoczonych plaż, deptaków oraz kramów pełnych plastikowych gadżetów i zabawek. W dzielnicy znajdują się: przychodnia lekarska, poczta oraz sklepy spożywcze i szkoła.

Podczele to wyjątkowo atrakcyjne miejsce dla wielbicieli dwóch kółek. Wzdłuż morskich wydm, przez las i tereny Ekoparku biegnie ścieżka rowerowa, która jest częścią trasy Bike The Baltic. Jadąc na zachód, w 20 minut dostaniemy się do kołobrzeskiego molo, natomiast droga na wschód, w kilkanaście minut, doprowadzi nas do Sianożęt i Ustronia Morskiego.

Bliskość natury

Kompleks Feniks znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie morza i szerokiej, piaszczystej plaży. Od dzielnicy uzdrowiskowej Kołobrzegu oddzielają nas dziewicze rozlewiska Ekoparku Wschodniego, pełne ptaków i niespotykanych gatunków roślin.

Ekopark Wschodni to użytek ekologiczny zajmujące 381 ha m.in. na terenie dzielnicy Podczele oraz wsi Bagicz w gminie Ustronie Morskie. Jest chroniony z uwagi na występowanie blisko stu gatunków ptaków (m.in.  perkoz rdzawoszyi, łabędź niemy, gęś gęgawa, dzięcioł duży) oraz takich okazów flory, jak: buka, grab, daglezja czy wiciokrzew pomorski.

OSIEDLE FENIKS

ADRES

Osiedle Feniks sp. z o.o. sp. k.
ul. Poleska 4D/4, 78-100 Kołobrzeg

NAPISZ DO NAS!

Jeśli interesujesz się konkretnym apartamentem,
napisz do nas! biuro@osiedlefeniks.pl

UMÓW SPOTKANIE

Zadzwoń do nas.
tel.: 661 114 655

Blisko centrum Kołobrzegu

Podczele to samowystarczalna dzielnica, która, w odróżnieniu od wielu nadmorskich miejscowości funkcjonuje przez cały rok. Jednak dzięki lokalizacji kompleksu Feniks – tylko 7 km od centrum miasta – wszyscy chętni mogą na co dzień korzystać również z innych atrakcji Kołobrzegu.

Najchętniej odwiedzane miejsca to:

  • kołobrzeskie molo
  • port morski
  • Latarnia Morska z wielkim tarasem widokowym
  • Muzeum 6D – Maszoperia
  • okręt ORP Fala
  • Muzeum Oręża Polskiego (istnieje od 1963 r.)

Aktywny wypoczynek

Jazda na rowerze to prawdziwa atrakcja dla całej rodziny. Relaks i zdrowy tryb życia w jednym. U nas możesz cieszyć się największym kompleksem tras rowerowych w Polsce. Zachwycisz się naszymi ścieżkami biegnącymi brzegiem morza, pośród lasów, parków i nadmorskich miejscowości. Rower to też doskonały środek transportu. Do dzielnicy uzdrowiskowej dojedziesz w kilkanaście minut.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ